Juz raz nam sie udalo. Uwedzilismy bardzo dobre szynki, balerony, poledwice i inne miesa. Dzis w nocy kolejna partia laduje w zbudowanej przez nas w Bobrowcu wedzarni. Na te okolicznosc przygotowalismy 10 kg miesa oraz swiezej ryby, jesiotra, ktory jedzie do nas prosto z Kamczatki. Jak wszyscy wiemy, produkty z duzych sklepow, faszerowane sa gownem i smakuja sztucznie. Przygotowywane sa chemicznie zeby jak najdluzej nadawaly sie do jedzenia, pakuje sie w nie mase konserwantow. Oto cytat z Gazety. Rozmowa z Markiem Szczygielskim, kujawsko-pomorskim inspektorem jakości towarów rolno-spożywczych.

'Z wędlinami się robi tak samo?

- Tak, z tym że sposobów na sprzedaż wody jest tu znacznie więcej: dodaje się karagen, skrobię modyfikowaną, błonnik. Ostatnio modny jest błonnik z bambusa. Bardzo delikatny, ma trudno wyczuwalne włókna, nie ma wrażenia szorstkości przy jedzeniu. To tzw. wędliny wysokowydajne.

Bambus w szynce też jest zgodny z prawem?

- Tak, bo w wędlinach panuje wolnoamerykanka. Producent nie jest zobowiązany do utrzymywania żadnych standardów, chyba że coś zadeklaruje. Może zadeklarować, że wędlina zawiera do 70 proc. wody. I my mamy prawo tylko sprawdzić, czy nie przekroczył 70 proc. wody.'

Z uwagi na to ze zjesc lubimy dobrze, a wiem ze i wy lubicie. Zapraszamy was do zrobienia zamowien na produkty, ktore planujemy wedzic za okolo poltora tygodnia. Kolo Bobrowca, w Golkowie jest swietna masarnia z ktorej bierzemy swieze miesa. Jesli chcialbys abysmy uwedzili i tobie, zglos sie juz dzis! Konkretne zamowienia (ile miesa i jakiego) musze dostac maksymalnie do srody 27 maja.

Dla zainteresowanych niedowiarkow. Bedzie mozna sprobowac jak to smakuje. Jutro albo w niedziele.

Nie bojcie sie. Piszcie. Bo jak mawiaja. Gdzie kucharek szesc. To czesc.

Boniecki i Kraciuk
Say, what:
21.05.2009, 23:32 :: dogandponyshow ::
jedno z tych prosiat wlasnie zjadlo obwarzanka. zgadnij ktore?


21.05.2009, 17:30 :: siki ::
to ja chce tego jesiotra i chomika


21.05.2009, 13:49 :: pixel ::
Gdybym ja tylko byla w naszym pieknym kraju, to moze bysmy jakiegos targu dobili za wedzona szynke z dzika xD mniam
main site